ÜLESKUTSE

HEAD PÕLLUMEHED.

Suur osa Eesti põllumeestest on juba pikemat aega väga raskes olukorras.

Suurt hindade langust põllumajandussaaduste turgudel võimendasid Venemaa vastusanktsioonid toiduainete impordikeelu näol. Seakasvatajatele andis täiendava hoobi suvel kiiresti levima hakanud sigade Aafrika katk.

Kõik Eesti naaberriigid ning ka teised riigid, kelle põllumehed kriisi sattusid on astunud samme kriisi mõjude leevendamiseks. Seda tehakse selleks, et aidata sektor raskest olukorrast üle ning tagada ka tulevikus toiduga varustatus ja töökohad nii maapiirkondades kui põllumajandusega seotud valdkondades. Eesti on uutest Euroopa Liidu liikmesriikidest ainus, kus põllumeestele pole kriisiolukorras leitud võimalust siseriikliku toetuse maksmiseks. Samuti ei ole peetud vajalikuks sarnaselt teistele Balti riikidele lisada siseriiklikku osa Euroopa Liidust laekunud kriisiabile.

Põllumeeste esindajate argumendid ja analüüsid korduvatel kohtumised poliitikutega pole otsustajaid veennud väga raskete olukordade ennetamise vajalikkuses. On näiteid, kuidas selle asemel tegeldakse hoopis kallimaks mineva tagajärgede likvideerimisega.

Seoses tekkinud olukorraga kutsume põllumehi üles tulema 14. septembril traktoritega Toompeale avalikule koosolekule. Koosolek toimub kell 14-15. Ühiseks Toompeale sõiduks koguneme kella 11-ks Põrguvälja teele (Pildiküla, Rae vald).

Kõigil, kellel on võimalik anda kohaletulekuga oma panus meie ühise sõnumi edastamisse, palume registreeruda hiljemalt 5. septembriks Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kodulehel, Eesti Põllumeeste Keskliidu kodulehel, või Eestimaa Talupidajate Keskliidu kodulehel.

Registreeruda saab ka telefoni teel (Roomet Sõrmus – 600 9349, Ann Riisenberg – 600 8616, Leho Verk – 604 1783). Samadel telefonidel vastatakse koosolekule tulla soovijate küsimustele. Registreeruda palume ka neil, kes soovivad koosolekul osaleda ilma traktorita.

Registreerumine on hädavajalik meeleavalduse paremaks korraldamiseks ning põllumeeste sõnumite mõjusaks edasiandmiseks.

Meeleavaldusele saab registreerida SIIN!

 

EESTI PÕLLUMAJANDUS-KAUBANDUSKODA

EESTIMAA TALUPIDAJATE KESKLIIT

EESTI PÕLLUMEESTE KESKLIIT

 


Kommenteerimine on suletud.