T-kategooria juhilubade tegemine Järvamaa KHK-s

Uue muutunud liiklusseaduse kohaselt, on paljudel põllumeestel tekkinud vajadus T-kategooria juhilubade tegemiseks. Allpool olev informatsioon on pärit Järvamaa Kutsehariduskeskusest, kus on ühe võimalusena võimalik juhilubasid teha.

1) Kui inimesel on olemas C- või D-kategooria mootorsõiduki või C1- või D1-alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõigus, siis nemad peavad ARKis  sooritama üksnes sõidueksami.
2) kui on olemas B- kat. mootorsõiduki juhtimisõigus, siis tuleb läbida T- kat. teooriakoolitus ja sõiduõpe. Miinimum, mida seadus võimaldab on 25 tundi teooriat ja 5 tundi õppesõitu.
3) kui inimesel puudub mootorsõiduki juhtimisõigus, siis tuleb läbida koolitus 50 tundi teooriat ja 10 tundi õppesõitu, lisaks esmaabikoolitus 16 tundi.

Järvamaa Kutsehariduskeskuses on võimalik
1) sooritada sõidueksam ja eelnevalt harjutada, üks tund 30.- eur. Miiinimum 3 tundi (1 masinaga  ja platsiharjutustega tutvumiseks, 1 linnasõidu harjutamiseks, 1 ARKi eksamiks)
2) läbida teooria- ja sõiduõpe, kui grupp täitub (vähemalt 10 inimest, siis hind umb. 300.- eur.)
3) kui puudub mootorsõiduki juhtimisõigus, siis on kõige mõistlikum liituda tasemeõppes  Liikurmasinajuht  õppegrupiga. Õppima võivad asuda nii põhikooli kui gümnaasiumi lõpetanud, kellel on vanust vähemalt 18 aastat.

Kõige mõistlikum on end registreerida kooli kodulehe kaudu  http://jkhk.ee/pages/taeiskasvanute-koolitus/autokool.php
siis võtan ise nendega ühendust.
Vajadusel saame pakkuda ka ööbimisvõimalust õpilaskodus.

Lugupidamisega
Ruth Türk
JKHK koolitusjuht
ruth.turk@jkhk.ee
387 4042
5329 2188

Kommenteerimine on suletud.