Põllumeeste Keskliit tähistab veerandsajandat tegevusaastat

Reedel, 23. oktoobril algusega kell 14.30 tähistab Eesti Põllumeeste Keskliit oma 25. tegevusaastat konverentsiga Tallinna Lauluväljaku sammassaalis. Konverentsile on kutsutud liidu asutajad, tegevliikmed ja koostööpartnerid.

„Konverentsiga tahame pöörata ühiskonna tähelepanu veelkord praegusele olukorrale Eesti põllumajanduses, aga samuti meenutame seda 25 aastat, mil liit on põllumeeste hüvanguks tegutsenud,“ ütles Eesti Põllumeeste Keskliidu president Juhan Särgava konverentsi tutvustades. Lisaks temale esinevad ettekannetega maaeluminister Urmas Kruuse, kes räägib Eesti põllumajanduse väljakutsetest praegu ja tulevikus, keskkonnaminister Marko Pomerants tõdeb, et  põllumajandus ja looduskeskkond on oma tegemistes tihedalt põimunud, seda ütleb ka tema ettekande pealkiri „Suve sitt om talve tagavara!”. Riigikogu maaelukomisjoni esimees Ivari Padar räägib põllumajandusest Riigikogus. Kommunikatsioonispetsialist Raul Rebase ettekanne käsitleb  avaliku arvamuse kujunemist ja selle taustal poliitiliste otsuste tegemist.

„Igapäeva tegemistes kaitseme põllumeeste huve ja seisukohti ning soovime neid selgitada eelkõige riigieelarve ja turukorralduse küsimustes. Need on valdkonnad, kus riik peaks väga hoolega jälgima, et ei rikutaks konkurentsireegleid ning Eesti tootjad ei jääks võrreldes teiste riikide kolleegidega oluliselt halvemasse olukorda,“ tõdes Põllumeeste Keskliidu tegevjuht Vahur Tõnissoo.

Järjest olulisemaks muutub liidu töös ka rahvusvaheline suhtlemine, seda eelkõige Euroopa Liidu suunal. Põllumeeste Keskliit kuulub üleeuroopalisse põllumajandustootjate liitu (COPA). Liidu esin­dajad on nimetatud 12 COPA/COGECA töögruppi ja 7 Euroopa Komisjoni juures asuvasse nõuandvasse komiteesse.

Eesti Põllumeeste Keskliit loodi 1990. aastal.  EPK liikmeteks on maakondlikud organisatsioonid ja erinevate põllumajan­dusharude üleriigilised ühendused. EPK esindab tootjaid, kes toodavad üle 70 protsendi Eesti põllumajandus­toodangust.

Konverentsi päevakava:

15.00 – 15.05   Eesti Põllumeeste Keskliidu presidendi hr. Juhan Särgava avasõna.

15.05 – 15.10   President Arnold Rüütli tervitus.

15.10 – 15.40   Urmas Kruuse, maaeluminister. Eesti põllumajanduse väljakutsed.

15.40 – 16.00   Marko Pomerants, keskkonnaminister. Põllumajandus ja looduskeskkond läbi ajaloo.

„Suve sitt om talve tagavara!”

16.00 – 16.20   Ivari Padar, Riigikogu maaelukomisjoni esimees. Põllumajandus Riigikogus.

16.20 – 16.50   Raul Rebane, Avalik arvamus ja poliitiline otsus.

16.50 – 17.15   Sõnavõtud.

Lisainfo: Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo, tel 5331 5198, info@eptk.ee, www.eptk.ee.

 


Kommenteerimine on suletud.