Mida peaks tegema põllumajandustootjate olukorra parandamiseks?

Põllumeeste arvamused

Eesti Põllumeeste Keskliit uuris põllumeeste arvamusi, mida peaks tegema kriisiolukorra leevendamiseks ning milliseid põllumeeste poolseid aktsioone peetakse vajalikuks kriisiolukorrale avalikkuse tähelepanu juhtimiseks ning poliitiliste otsuste mõjutamiseks.

Allpool toome välja mõned põllumeeste mõtted.

siga ja tamm“Edasi võiduka krahhini!

Tänast põllumajanduspoliitikat iseloomustab ilmekalt Krõlovi valm Siga ja Tamm.

Siga otsustas tamme eest hoolt kanda, tassis kogu risu juurte pealt ära, pistis kõik võrsed ja tõrud nahka, tuhnis juurte vahelt mulla ära, et tammel oleks vabam hingata. Tamm aga võttis kätte ja kuivas ära! Tänamatu tõbras selline!”

 

 

“Toetuste andmise lõpetamine”

“Küsimus pole ju meetmetes… vaid pigem nende suhtumises… kõike saab Poolas, Hispaaniast sisse vedada… samas hispaanlased ise seda tomatit ei söö, mida kasvatavad… Korraldage nädalane streik…. Tallinna suunduvatel teedel… mingi pool tundi Riigikogu ees pole streik…”

“Riik on kõige kallim maade rendileandja. See ei tohiks nii olla.”

“Taastada riigipoolsed toetused ja ühtlustada toetused võrreldes lähinaabritega, et oleks võimalik konkureerida ühtsel põllumajandussaaduste turul!”

“Lõpetada Euroopa Liidu Venemaa vastased sanktisoonid. Kaitsevägi põllutöödele (tasuta). Taastada põllumajandusministri ametikoht. Kiire rahaline toetus!”

“Loll põllumees võiks ennast avalikult põlema panna!”

“Pankadega ei ole ju midagi ette võtta. Laenu taotlemine on väga töömahukas ja pikaajaline ning kliendihaldurid väidavad, et nemad ei olegi otsustajad. Maksegraafiku muutmine ei anna peale intresside tõusu midagi. Panka vahetada on kallis, ilma vahendustasuta seda ei tehat +  hüpoteekide mahavõtmine ja uute seadmine. Kas on seaduslik või on see vaidlustatav, et panevad lepingusse, et teistelt finantsasutustelt laenu võtmise korra on neil õigus kogu laen tagasi küsida?”

“Paindlikumat suhtumist kriisis põllumajanduse aitamiseks. Hetkel vaadatakse ainult kordajaid ja suhtarve ning ollakse seisukohal, et raskustes sektorile pole küll mõistlik raha juurde anda – hetkel olen täpselt sellise vastuse pangast saanud külvilaenu taoltuse tagasisideks.”


Kommenteerimine on suletud.