(M)ÄRKAMINE

OLYMPUS DIGITAL CAMERAEsmaspäeval, 12. septembril toimub Tallinnas Riigikogu ees aktsioon, millega juhitakse avalikkuse ja riigi tähelepanu pikaajalisele kriisile olulistes põllumajandusvaldkondades ning selle tagajärgedele Eesti toidulauale ja maapiirkondadele. Aktsiooniga rõhutame, et põllumeeste hinnangul on viimane aeg teha tõsised järeldused käimasoleva põllumajandussektori kriisi tagajärgedest ja õppida tehtud vigadest.

Tallinnas Lossi platsil kell 13.00 algava aktsiooniga juhime avalikkuse tähelepanu Eesti maaelu, põllumajanduse ja toidutootmise probleemidele ning pikaajalisele kriisile Eesti jaoks olulistes põllumajandusvaldkondades nagu näiteks piimakarja- ja seakasvatus ning kutsume Riigikogu, Vabariigi Valitsust, toidutarbijaid, kaubanduskette, toiduainetetööstusi ja põllumehi ühistegevusele olukorra leevendamiseks.

Aktsiooni sümboolseks juhtlauseks on Carl Robert Jakobsoni tsitaat “See rahvas üksi võib oma vabaduse peale julge olla, kellel liha ja leib omaenese päralt on.“

Meie kõikide eesmärgiks on, et elu Eesti erinevates piirkondades säiliks ja areneks. Kui säilivad töökohad maal, siis jäävad alles ka koolid ning maaelanikele saab pakkuda teisi eluks vajalikke teenuseid. Põllumajandus on jätkuvalt maaelu selgroog, mistõttu mõjutavad arengud põllumajandus- ja toidutootmises väga otseselt maapiirkondi.

Oleme viimase paari aastaga kaotanud kümnendiku Eesti piimakarjast ja veerandi kodumaisest seakasvatusest, millel on paratamatult tõsine ja pikaajaline mõju eestimaalaste toidulauale ja Eesti maapiirkondadele. Jätkuvalt on vaja teha jõupingutusi praeguse olukorra leevendamiseks, samas on ka oluline, et suudaksime praeguse kriisi kahetsusväärsetest kogemustest õppida ja olla paremini valmis järgmisteks kriisideks.

12. septembril toimub Riigikogu avaistung, mistõttu tulevad parlamendi avaistungile Vabariigi President, valitsuse liikmed ja loomulikult ka kõik Riigikogu liikmed.

12. septembri aktsiooni sisu ja ajakava:

09:45 – korraldajate ja vabatahtlike kogunemine Toompeale

10:00 – piimapudelite paigutamine väljakule

13:00-15:00 – aktsiooni läbiviimine (visuaalne pilt tuhandetest piimapudelitest + helitaust teemakohase muusikaga; ühtegi kõnet ei peeta); kõneisikute intervjuud pressile

13:00 – saabub platsile „kingitus“ Riigikogule

15:00 – piima jagamine pealtvaatajatele ja Toidupangale

20:00 – Toompea plats peab puhas olema

Kõik põllumehed, kes soovivad aktsiooni läbiviimisel toeks olla, on oodatud Toompeale, et aidata kaasa piimapudelite jaotamisel platsile ja inimestele, koristamisel jms. Samuti selleks, et aktsioonile kaasa elada!

Anname teada, et 11. septembril kell 12 toimub Lääne-Virumaal Müüriku Farmeri tühjas laudas pressikonverents, millel tutvustame pressile aktsiooni sõnumeid.

Pressikonverentsi kõneisikud:

  • Eesti Põllumeeste Keskliidu president/ Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu aseesimees Tõnu Post
  • Eesti Maaülikooli Majandus- ja sotsiaalinstituudi direktor Ants-Hannes Viira
  • Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo
  • OÜ Müüriku Farmer juhatuse liige Endel Mäesepp
  • ETKL-i esindaja (selgub neljapäeval)
  • Moderaator: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus

Lugupidamisega

Vahur Tõnissoo

EPK juhatuse esimees

Tel 53 315 198

vahur@eptk.ee


Kommenteerimine on suletud.