Kriisiküsitlus

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAEesti Põllumeeste Keskliit on kogunud andmeid ning jälginud põllumajandusettevõtete ja talude finants-majanduslikku olukorda alates kriisi süvenemisest seoses Venemaa poolt kehtestatud toiduainete impordikeeluga eelmise aasta augustis.

Oleme seni teinud 2 küsitlust – 2014 aasta novembris ja käesoleva aasta veebruaris. Nende andmete analüüs ja võrdlus on olnud heaks abimaterjaliks põllumeeste olukorra selgitamisel avalikkusele ja poliitikutele. Kahjuks pole siiski  kriisiolukorra leevendamiseks tehtud otsuseid, mis põllumajandustootjaid tuntavalt aitaksid. Mitmed meie hulgast on juba otsustanud tootmise täielikuks või osaliseks lõpetamiseks. Siiski pole olukorra tõsidus piisaval määral jõudnud nendeni, kes saaksid vastu võtta otsuseid aitamaks säilitada põllumeeste konkurentsivõimet ning kriisi üle elada. Seetõttu korraldame kolmanda küsitluse, et saada värskemat ülevaadet hetkeolukorrast. Küsimustik on sarnane kahele eelmisele. Kuna kriis on süvenenud, oleme lisanud küsimusi teie valmisoleku kohta osalemaks avalikes protestiaktsioonides.

Mida rohkem saame objektiivseid vastuseid, seda suurem on tõenäosus, et meie olukorrast saadakse aru ning võetakse vastu otsuseid, mis meid tõesti aitavad.

Palun täitke küsimustik EPK kodulehel hiljemalt 10. maiks. Kui kellelgi on lihtsam vastata teises vormingus, pöörduge palun maakondliku põllumeeste liidu poole, kust saab küsimustike vorme jm. abi.

Ainult kõik koos suudame midagi muuta !

Küsitluse link asub siin

 


Kommenteerimine on suletud.