Ilmus Põllumehe Teataja oktoobrinumber

pollumehe-teataja-2016-10Ilmus ajakirja Põllumehe Teataja oktoobrinumber. Keskendume seekord ekspordi küsimustele: keerulised ajad on pannud põllumehed otsima uusi turge, ent mis tagaks edu? Ja kuidas mõjutavad tulemust konkurentsitingimused?

Persooniloos ajame juttu aasta talu tiitliga pärjatud Anno talu pererahvaga, kes leiavad, et talupidamine on elamisviis ja Hiiumaa on parim paik maailmas, kus olla: oma 120-pealise lihaveisekarjaga ollakse täna saarel keskmise suurusega tublid tegijad.

Seaduse rubriigis puudutame veeseaduse teemat ja tutvustame uut eelnõud, lisaks kiikame Kehtnas toimunud künnivõistlusele, kus mõõtu võtsid Eesti parimad vaoajajad: õigupoolest on võidukündmisest saanud juba omamoodi kõrgem matemaatika. Räägime ka aiandusklastrist, kus on välja sõelutud parimad innovatsiooniideed. Eesmärk on leida Eestisse taasviljuvad maasikasordid, mis annaksid kiletunnelites kaks korda aastas saaki.

Lisaks anname ülevaate Eesti seakasvatajate olukorrast. On kurb fakt, et kuue aastaga on meie seakasvatajate arv vähenenud kaheksa korda ja kriis jätkub.

Kliki ajakirja esikaanel ja loe lähemalt:

Põllumehe Teataja oktoober 2016


Kommenteerimine on suletud.