14. septembri meeleavaldusel osaleja meelespea!

On_Aeg_logoLISATUD KORRALDUSLIK INFO!

Suur osa Eesti põllumeestest on juba pikemat aega väga raskes olukorras. Suurt hindade langust põllumajandussaaduste turgudel võimendasid Venemaa vastusanktsioonid toiduainete impordikeelu näol. Seakasvatajatele andis täiendava hoobi suvel kiiresti levima hakanud sigade Aafrika katk.

Kõik Eesti naaberriigid ning ka teised riigid, kelle põllumehed kriisi sattusid, on astunud samme kriisi mõjude leevendamiseks. Seda tehakse selleks, et aidata sektor raskest olukorrast üle ning tagada ka tulevikus toiduga varustatus ja töökohad nii maapiirkondades kui põllumajandusega seotud valdkondades. Eesti on uutest Euroopa Liidu liikmesriikidest ainus, kus põllumeestele pole kriisiolukorras leitud võimalust siseriikliku toetuse maksmiseks. Samuti ei ole peetud vajalikuks sarnaselt teistele Balti riikidele lisada siseriiklikku osa Euroopa Liidust laekunud kriisiabile.

Põllumeeste esindajate argumendid korduvatel kohtumistel poliitikutega pole otsustajaid veennud, et meie põllumajandus on kriisis ja abi hädavajalik. Seda ei peeta oluliseks ja selle asemel tegeletakse hoopis tagajärgede likvideerimisega, mis läheb meile kõigile kokkuvõttes palju rohkem maksma.

See­tõttu kutsuvad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit kõiki põllumehi 14. septembril traktoritega Tallinnasse Toompeale avalikule koosolekule, et anda Riigikogu liikmetele üle petitsioon ja teavitada laiemat avalikkust põllumajanduse mure­kohtadest. Kolonni moodustamiseks ja ühiseks Toompeale sõiduks kogu­neme kell 11 Tallinna külje alla Põrguvälja teele (Pildiküla, Rae vald). Meeleavaldus Toompeal toimub kell 14-15.

Kõigil, kellel on võimalik anda kohaletulekuga oma panus meie ühise sõnumi edastamisse, palume registreeruda hiljemalt 9. septembriks.

MEELEAVALDUSELE SAAB REGISTREERUDA SIIN!

Registreeruda saab ka telefoni teel (Roomet Sõrmus – 600 9349, Ann Riisenberg – 600 8616, Leho Verk – 604 1783). Samadel telefonidel vastatakse koosolekule tulla soovijate küsimustele. Registreeruda palume ka neil, kes soovivad koosolekul osaleda ilma traktorita.

Registreerumine on hädavajalik meeleavalduse paremaks korraldamiseks ning põllumeeste sõnumite mõjusaks edasiandmiseks.

Teadmiseks meeleavaldusele tulijale!

Palume meeleavaldusele tulla tehniliselt korras traktoritega, teedel liikudes palume järgida liikluseeskirju (sh võimaldada pikivahet hoides autode möödasõit), järelkärud ja haakeriistad on lubatud, kuid turvalisuse huvides neid taha haakida ei soovita, eriti kaugemalt tulijatel.

Liigeldes tuleb tagada liiklusohutus, seejuures vältida põhjendamatult pikaajalisi sulgemisi, ummikuid ja parkimist riigimaantee äärde. Kolonnis osalejad peavad riigimaanteel liikuma võimalikult tee servas.

Traktorites tuleb kasutada valget kütust!

Ootame Sind traktoriga 14. septembril Pildikülla Põrguvälja teele 3 (Konekesko parkimisplatsile) kell 11:00-ks. (GPS koordinaadid 59.357580, 24.883950)

Põrguväljal pakutakse meeleavaldusel osalejatele tasuta lõunat.

Kolonn lahkub põrguväljalt hiljemalt kell 12.30.

NB! Traktoris peab olema valge kütus!

Bussidega saabujatel palume kohale tulla kella 13.30-ks Toompeale. Busse palume mitte parkida Toompea lähedale!

Traktorite Tallinnasse sõiduplaan ja kogunemiskohad Luhamaa-Tartu-Tallinn suunal:

  • kell 5:00 Põlvamaa Kanepi asula – lisainfo Karin Sepp tel 508 6893
  • kell 5:30 Tartu Lõunakeskus – lisainfo Martin Tintso 528 6066
  • kell 6:45-7:00 Põltsamaa Puhu risti Olerexi tankla – lisainfo Raul Soodla 506 4747
  • kell 8:00 Mäeküla – lisainfo Mae Alviste 5668 4894
  • kell 8:15 Mäo rist – lisainfo Mae Alviste 5668 4894

Traktorite Tallinnasse sõiduplaan ja kogunemiskohad Rakvere – Tallinn suunal:

  • kell 09:00 Haljala viadukti Neste tankla – lisainfo Asso Einberg 551 7871

Traktorite kolonni liikumise skeem Põrguvälja  – Toompea – Põrguvälja:  skeemid (suurematel ristmikel reguleerivad liiklust kollaste vestidega Ühisteenused AS reguleerijad)

Traktorite marsruut Tallinnasse sisenemisel: Tartu mnt – Liivalaia – Pärnu mnt – Viru ring – Pärnu mnt – Vabaduse väljak – Toompea

Marsruut traktote väljumisel linnast: Toompea – Kaarli kiriku ring – Vabaduse väljak – Pärnu mnt – Liivalaia – Tartu mnt

 

Lisainfo:

Ann Riisenberg

52 45 875


Kommenteerimine on suletud.